Hipnozla Kilo Verme

  Hipnozla Kilo Verme Ankara

  Zayıflama konusunda kadın ve erkeklerin genellikle uyguladıkları programlar diyet ya da egzersizlerden ibarettir. Fakat kilo vermek için sadece diyet reçetelerine ya da sayısız egzersize bağlı kalmak çok doğru değildir. Farklı yöntemleri deneyerek daha hızlı ve etkili şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Psikolog Alp ARDIÇ hızlı ve etkili kilo verme yöntemleri arasında hipnozla kilo verme yöntemini önermektedir.

  Tüm hastalarına Ankara’daki kliniğinde hipnoz uygulaması yapan Psikolog Alp ARDIÇ, bu yöntemin diğer zayıflama yöntemlerine göre daha fazla etkili olduğunu da vurgulamaktadır. Özellikle egzersiz ve diyet programlarına ek olarak yapılan hipnoz yöntemi kişilerin metabolizmasının daha fazla çalışmasını da sağlamaktadır.

  Hipnozla Kilo Verme Nasıl Mümkün Olur?

  Hipnoz ile zayıflama yönteminde kişinin doyduğunun farkına varması sağlanmaktadır. Ayrıca hipnoz yöntemi sayesinde kişi doyum noktasını bilmekte ve ne kadar yemekten sonra durması gerektiğini anlamaktadır. Bu yöntemde amaç, kişinin yemek konusunda farkındalığını artırmaktır.

  Hipnoz yönteminde yemeklerden aldığımız haz duyumuz farklı yönlere çekilmeye çalışılır. Yemek yediğimizde mutlu olmak, mutlu olduğumuzda yemek yemek döngüsü ortadan kaldırılmaya çalışılır. Eğer, yemek yerken alınan haz duygusu azaltılırsa kişiler sürekli yemek yemekten uzaklaşacaktır. Hipnoz yönteminde kişilerin bu tür problemleri çözüme ulaştırılır.

  Hipnoz İle Zayiflama Yöntemi Kimlere Uygulanir?

  Hipnoz ile kilo verme yönteminde öncelikle Psikolog Alp ARDIÇ tarafından bir teşhis koyulur. Ardından bu teşhise göre de hipnoz tedavi yöntemine başvurulur. Kişilerde kilo vermeyi önleyici teşhisin koyulması çok önemlidir. Özellikle teşhis sırasında;

  • Kişilerde herhangi bir hormonal bozukluk durumu söz konusu mu?
  • Kişiyi daha fazla yemeye iten sebepler ya da psikolojik sorunlar var mı?
  • Kişinin beslenme alışkanlıklarında herhangi bir sorun var mı?

  Tüm bu unsurlara bakılarak, kişilerde hipnoz yöntemi uygulanır. Yukarıda belirtilen 3 kombinasyon için hasta değerlendirilir ve hangi durum ağır basarsa o duruma göre tedavi uygulanır. Hipnozla kilo verme yönteminde hastalara ayrıca farmakolojik destek de sağlanır. Bu destek sırasında hastanın şeker hastalığı ya da tiroid sorunu varsa bu soruna yönelik tedaviler de uygulanır.

  Hipnoz Yönteminde Diyete Gerek Duyulur mu?

  Hipnoz yöntemi ile zayıflama tedavisi uygulandığında elbette diyet programlarına da bağlı kalmak gerekir. Diyet programları sayesinde hipnoz yöntemi daha etkili kılınabilir. Çünkü hipnoz yönteminde aşırı şekilde karbonhidrat tüketen kişiye kilo verdirilemez. Bu şekilde beslenme alışkanlığı edinmiş kişiler yalnızca diyet yapabilen kişilerdir.

  Hipnoz yöntemi sadece kişinin yediğinden haz alması ve doyuma ulaşmayı bilmesi konusunda etkili olacaktır. Fakat diyet programları ile doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılarak kişilerde daha hızlı kilo verme durumu söz konusu olur. Hipnoz ile duygusal tatmini yaşayarak, bu tatmin duygusunu diyet programları ile desteklemeniz gerekir. Bu sayede 1 aylık süreçte dahi daha kolay kilo verdiğinizi göreceksiniz.

  Hipnoz Yöntemi İle Ne Kadar Sürede Kilo Verilir?

  Hipnoz ile kilo verme yönteminde uygulama seanslar halinde devam eder. Kişinin fiziksel ve ruhsal durumuna bakarak Psikolog Alp ARDIÇ, bu seansları kısaltabilir ya da uzatabilir. Genel program ve tedavi kapsamına bakıldığında Psikolog Alp ARDIÇ tarafından uygulanan seanslarda 3 aylık süreçte yaklaşık 10 kilo verilmesi söz konusudur.

  Hipnoz yöntemi başlangıçta haftalık olarak, daha sonra 10 günlük süreçlerde uygulanır. Eğer tedaviden verim alınırsa bu süreç 15 günlük seanslar halinde devam ettirilir. Son aşamada ise aylık periyotlara bağlanır. Bu tedavi yönteminde önemli olan kişiden verim alabilme ve kişinin doğru duygusal tatmin yetilerini ortaya çıkartmaktır. Bu duyguları kişiye aşıladıktan sonra kısa sürede kilo verme durumu da kendisini gösterecektir.

  Call Now Button